Απόφοιτοι 2022 – 2023

Επάνω σειρά (από αριστερά προς δεξιά):

Βαλσαμοπούλου Νεκταρία, Αρβανιτίδης Άγγελος, Παπάζογλου Ιουλία (δασκάλα), Περηφανοπούλου Ερμιόνη, Ξανθοπούλου Βικτωρία, Σαπουνοπούλου Ελισάβετ, Παπαδημητρίου Σοφία, Παγγούρα Άννα, Χατζόπουλος Ραφαήλ, Φωτιάδης Δημήτρης, Σουμπάσι Χρήστος, Τόκα Χαλήλ

Κάτω σειρά (από αριστερά προς δεξιά)

Σχοινοπούλου Ελπίδα, Σχοινόπουλος Σταύρος, Σταυρής Αθανάσιος, Τρυφινόπουλος-Βάφας Μιχάλης, Τσιορέλα Αντωνία, Στριάκας Βασίλης, Σακαβάρας Ευθύμης, Τσιβόπουλος Γρηγόρης, Χεράκης Θεόδωρος

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2023-24 στην Α τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως και 31-12-2017.

Οι εγγραφές των μαθητών/τριών της Α τάξης θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023 και από τις 11:00 π.μ έως τις 12:30 μ.μ.

Όρια Δημοτικών Σχολείων

Δείτε τις διευθύνσεις που ανήκουν στα Σχολεία μας, εδώ.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι:

1.Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση

(Εκτυπώνεται από την ιστοσελίδα του σχολείου και προσκομίζεται συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη.), εδώ.

2.Πιστοποιητικό γέννησης

(Δεν προσκομίζεται από τους γονείς. Αναζητείται από το σχολείο μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος myschool)

3.Βιβλιάριο Υγείας

(Προσκομίζεται φωτοτυπία της πρώτης σελίδας με τα στοιχεία του παιδιού καθώς και φωτοτυπίες των σελίδων με τα εμβόλια που έχουν γίνει.)

4.Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

(Εκτυπώνεται από την ιστοσελίδα του σχολείου και προσκομίζεται στη σχολική μονάδα έως και την έναρξη της σχολικής χρονιάς τον Σεπτέμβριο του 2023.), εδώ.

5.Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή

(Λογαριασμός ηλεκτρικού ρεύματος -ΔΕΗ, λογαριασμός σταθερού τηλεφώνου, μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας, λογαριασμός νερού.)

6.Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου (Προσκομίζεται από τους γονείς η Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και το Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο.)

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΩΙΝΗΣ ΖΩΝΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

1.Αίτηση-Δήλωση εγγραφής στο Ολοήμερο

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ 1ου Δ.Σ                                                                                        Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ 5ου Δ.Σ

ΜΟΥΣΑΦΙΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ                                                                                                   ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Τα Webex Links των Εκπαιδευτικών του Σχολείου μας

Τα Webex Links των Εκπαιδευτικών του Σχολείου μας, Σχολικό έτος 2022 – 2023

ΤΑΞΕΙΣ – ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
Α1 ΤΑΞΗ Παράφορου Μαρία, εδώ.
A2 ΤΑΞΗ Ορφανίδου Σοφία, εδώ.
Β ΤΑΞΗ Αντωνίου Αικατερίνη, εδώ.
Γ ΤΑΞΗ Τσιλίκας Χρήστος, εδώ.
Δ ΤΑΞΗ Ακριβοπούλου Γεωργία, εδώ.
Ε ΤΑΞΗ Αρβανιτίδης Θεόδωρος, εδώ.
ΣΤ ΤΑΞΗ Παπάζογλου Ιουλία, εδώ.
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Θεοδωριάδης Γεώργιος, εδώ.
Λευκόπουλος Εμμανουήλ, εδώ.
ΑΓΓΛΙΚΑ Γιαννέκα Ολυμπία, εδώ.
ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ Κοκκινίδου Γεωργία, εδώ.
ΤΠΕ Μπουτσικούδη Ελένη, εδώ.
ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ – ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ Λαμπροπούλου Σοφία, εδώ.
Βλαχίδου Κωνσταντία, εδώ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ Δεγερμετζόγλου Στυλιανή, εδώ.
ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ Μπάτσιος Αθανάσιος, εδώ.
ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ Ράπτη Μαρία – Θωμαή, εδώ.
ΜΟΥΣΙΚΗΣ Κούγκας Νικόλαος, εδώ.
ΑΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Σπυριδωνίδης Αντώνης, εδώ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Το πρόγραμμα των μαθημάτων της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης είναι το ίδιο με το πρόγραμμα των μαθημάτων της δια ζώσης εκπαίδευσης.

Οι ώρες του ωρολογίου προγράμματος (30 λεπτά μάθημα, 10 λεπτά διάλειμμα) διαμορφώνονται ως εξής:

1η ώρα 9:00 – 9:30

2η ώρα 9:40 – 10:10